PIŁA FORMATOWA PS 400

GŁÓWNE CECHY MASZYNY:

Pilarka formatowa PS 400 to solidnie wykonany produkt firmy LAZZONI, przeznaczony dla wymagających stolarzy ceniących sobie dokładność cięć i żywotność maszyny. Maszyna  ma wszystkie niezbędne cechy wykorzystywane obecnie w urządzeniach do obróbki stolarki meblowej. Jest dokładna, szybko można przestawić pożądane wymiary cięcia, ruchomy rozsuwany liniał i pokrętła zegarowe do ustawień wysokości oraz przechyłu tarczy piły. Jej dużym atutem jest również stabilność (800 kg),  wykonanie (dokładne spawy), ale także jednobryłowy agregat – co powoduje brak wibracji podczas cieć. Oczywiście najważniejszą zaletą pilarki jest konstrukcja stołu formatowego na prętach, który zapewnia idealną linię przesuwu obrabianego materiału względem tarczy piły. Łącząc te wszystkie korzyści, pilarka formatowa PS 400 jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdego stolarza ceniącego sobie dokładność i szybkość pracy oraz żywotność maszyn. To jedna z najlepszych pił na rynku, którą można rozcinać całe płyty meblowe, a także drewno o dużych gabarytach.

 

 

dsc_2509copy

ATUTY:

  • Solidna konstrukcja i wykonanie
  • Stół formatowy na prętach
  • Jednolity agregat
  • Precyzja cięcia
  • Łatwe i szybkie zmienianie parametrów cięć
  • Możliwość cięć dużych gabarytów

CHARAKTERYSTYKA:

Stół formatowy na prętach pozwala na szybkie i precyzyjne cięcie obrabianych elementów. Można go blokować w wielu punktach, posiada rowki techniczne do mocowania np. belki dociskowej. Monolityczny agregat nie przenosi drgań na piłę, a przemyślana konstrukcja umożliwia łatwe zmienienie piły i podcinaka. Agregat jest też profilowany, aby jak najlepiej odprowadzał trociny nie pozostawiając ich na stole.

dsc_2539copy

DSC_2541

Stolik boczny masywnie wykonany z wysięgnikiem, zaopatrzonym w podporę teleskopową pozwala na stabilną pracę przy dużych gabarytach obrabianych elementów. Stolik można łatwo i szybko przesuwać po linii stołu formatowego, zmieniając na optymalną pozycję pracy operatora. W standardzie jest przykładnica teleskopowa rozsuwana do 3600 mm. Dzięki niej można w łatwy sposób uzyskać dowolny kąt cięcia, a następnie szybko wrócić do kąta prostego względem tarczy piły.

dsc_2711copy

dsc_2530copy

Łatwy dostęp do zmiany parametrów cięcia PS 400 (ustawianie podcinaka w dwóch płaszczyznach, wysokość i kąt tarczy piły) pozwala operatorowi w szybki i bezproblemowy sposób na ustawienie maszyny do pracy.

DSC_2517

Przezroczysta osłona górna tarczy piły i podcinaka zawieszona na ramieniu, daje ochronę operatorowi przed niekontrolowanymi odpryskami materiału podczas cięcia. Jej przezroczystość ułatwia pracę i nadzorowanie operacji. Została zaprofilowana w taki sposób, by nawet cięcie pod kątem 45 ° nie stanowiło problemów.

Agregat tnący - jak widać na zdjęciu -  jest monolitem, co ogranicza do minimum drgania podczas pracy. Pozwala w łatwy sposób zgrać linie cięcia tarczy głównej z podcinakiem.

 

DSC_2521copy

DSC_2522

Solidne wykonanie, prosta konstrukcja to gwarancja bezawaryjnej pracy! 

REFERENCJE   KONTAKT   LEASING

 

DANE TECHNICZNE:

Szerokość stołu formatowego:

410 mm

Długość stołu formatowego / przecięcie elementu:

3200 mm

Cięcie z prawej strony / stół z żeliwa / zwykły stół:

1380 mm / 700 mm / 1370 mm

Średnica tarczy głównej + podcinak / bez podcinaka: 

400 mm + 120 mm / 450 mm

Wysokość cięcia 90˚/ 45˚:

130 mm / 90 mm

Prędkość piły / podcinaka:

3-4-5 / 8 tyś. obr./min

Moc silnika:

5 kW

Średnica króćców odciągowych:

80 mm / 100 mm

Waga: 

800 kg

Przykładnica poprzeczna / wysunięta:

1900 mm / 3600 mm

Stolik boczny:

1250 mm

Średnica wałka piły / podcinacza:

Φ 30 mm / Φ 20 mm

Docisk mimośrodowy na stole formatowym:

1 szt.

Hamulec przeciwprądowy:

tak