Wiertarka MASTER 900 CNC

GŁÓWNE CECHY MASZYNY:

Wiertarka Master 900 CNC przeznaczona jest dla firm, oczekujących dużej wydajności przy niskich seriach oraz łatwej i szybkiej zmiany parametrów wiercenia. Wykonanie wiercenia na gotowo zajmuje minimalną ilość czasu, biorąc pod uwagę wszechstronność nawiertów w jednym cyklu, co znacząco przyśpiesza proces produkcji.

Wiertarka zajmuje bardzo mało miejsca, wykonuje operacje wiercenia, cięcia piłą i frezowanie pionowe. Gwarantuje bardzo wysoką wydajność produkcyjną bez ingerencji operatora przy uzbrajaniu stołu roboczego. Zaletą jest łatwa obsługa, ponieważ obrabiany przedmiot może zostać zaciśnięty jeden raz, aby osiągnąć automatyczne wiercenie z 5 stron. Cięcie oraz rowkowanie przez urządzenie jest idealnym rozwiązaniem, które łączy w sobie wszechstronność i wydajność w niewielkiej przestrzeni, gdyż jest to zaledwie 5 m² powierzchni. System skanerów laserowych, który wykrywa wymiar panelu umożliwia maszynie porównanie z informacją o kodzie kreskowym i zmniejsza współczynnik błędu do 0.

MINIATURKA CNC900

Zalety:

Wiercenie od krawędzi elementu – pozwala maskować falowanie płyt 

System wiercenia od krawędzi zewnętrznej panelu jako punktu “0” pozwala ukryć błędy w wymiarach elementu -rezultatem jest przeniesienie różnic w grubości płyty do środka mebla.

GRAFIKA 1

Automatyczny pomiar elementu – idealnie dopasowanie przy składaniu mebla 

Różnica pomiędzy realną długością uciętej płyty a ustawionym programem jest korygowana przez precyzyjny laser umożliwiający idealne dopasowanie krawędzi i otworów. Obsługa maszyny zamyka się w kilku krokach : skanowanie kodów kreskowych, wprowadzanie obrabianego elementu do maszyny i naciskanie przycisku startowego, są to na tyle proste operacje, że może je zrobić osoba nie posiadająca fachowej wiedzy o obsłudze tej maszyny.

GRAFIKA 2

 

Programowanie ogranicznika – pozwala na duża elastyczność przy planowaniu wierceń 

Wyeliminowanie problemów z otworami na kołki czy brakiem prostopadłego wiercenia dzięki możliwości zaprogramowania ograniczników jako punktu “0”.

DSC_8349

 Solidne wykonanie, prosta konstrukcja to gwarancja bezawaryjnej pracy! 

REFERENCJE   KONTAKT   LEASING

 

DANE TECHNICZNE:

Maksymalna długość płyty:

3600 mm

Minimalna długość płyty:

200 mm

Maksymalna szerokość płyty:

900 mm

Minimalna szerokość płyty:

55 mm

Maksymalna grubość płyt:

50 mm

Minimalna grubość płyty:

12 mm

Maksymalna prędkość osi X:

110 

Maksymalna prędkość osi Y:

70 

Wrzeciona pionowe:

13

Wrzeciona poziome:

8 (X6, Y2)

Moc silnika wrzeciona:

4,5 kW

Prędkość elektrowrzeciona:

2400 rpm

Wbudowany stały frez tarczowy:

oś x

Piła do rowków:

ø100

Długość maszyny:

1700 mm

Długość maszyny (ze stolikiem):

2000 mm

Szerokość maszyny (przed rozłożeniem):

2410 mm

Szerokość maszyny (po rozłożeniu):

4550 mm

Wysokość maszyny: 

2100 mm 

Waga maszyny:

1200 kg