Piła formatowa PS 315x

GŁÓWNE CECHY MASZYNY:

Pilarka Formatowa PS 315x to solidnie wykonany produkt firmy LAZZONI, przeznaczony dla wymagających stolarzy ceniących sobie dokładność cięć i żywotność maszyny. Maszyna ma wszystkie niezbędne cechy wykorzystywane obecnie w urządzeniach do obróbki stolarki meblowej. Jest dokładna, szybko można przestawić pożądane wymiary cięcia, ruchomy rozsuwany liniał i pokrętła zegarowe do ustawień wysokości oraz przechyłu tarczy piły. Jej dużym atutem jest stabilność (ponad 700 kg) i wykonanie (dokładne spawy), ale także jednobryłowy agregat – co powoduje brak wibracji podczas cieć. Oczywiście najważniejszą zaletą pilarki jest konstrukcja stołu formatowego na prętach, który zapewnia idealną linię przesuwu obrabianego materiału względem tarczy piły. Łącząc te wszystkie korzyści, pilarka formatowa PS 315x jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdego stolarza ceniącego sobie dokładność i szybkość pracy oraz żywotność maszyn. To jedna z najlepszych pił na rynku, którą można rozcinać całe płyty meblowe, a także drewno o dużych gabarytach.

 

dsc_2710copy

atuty:

  • Profesjonalny formatowy wózek
  • Tarcza podcinająca warunkująca idealną obróbkę płyt
  • Wydajny silnik (4 kW)
  • Zwarta konstrukcja
  • Tarcza z regulacją wysokości i nachylenia z podcinakiem
  • Blat z odlewu szarego żeliwa z podporami do rozszerzenia i przedłużenia powierzchni
  • Profesjonalny aluminiowy blat formatowy z rolką pomocniczą przy wysięgniku
  • Osłona piły typu "CE", wraz z odciągiem o średnicy 80mm

dsc_2707copy

CHARAKTERYSTYKA:

Stół formatowy na prętach pozwala na szybkie i precyzyjne cięcie obrabianych elementów. Można go blokować w wielu punktach, posiada rowki techniczne do mocowania np. belki dociskowej. Monolityczny agregat nie przenosi drgań na piłę, a przemyślana konstrukcja umożliwia łatwe zmienienie piły i podcinaka. Agregat jest też profilowany, aby jak najlepiej odprowadzał trociny nie pozostawiając ich na stole.

DSC_2728

DSC_2732

Stolik boczny masywnie wykonany z wysięgnikiem, zaopatrzonym w podporę teleskopową pozwala na stabilną pracę przy dużych gabarytach obrabianych elementów. Stolik można łatwo i szybko przesuwać po linii stołu formatowego, zmieniając na optymalną pozycję pracy operatora. W standardzie jest przykładnica teleskopowa rozsuwana do 3600 mm. Dzięki niej można w łatwy sposób uzyskać dowolny kąt cięcia, a następnie szybko wrócić do kąta prostego względem tarczy piły.

dsc_2746copy

dsc_2711copy

Łatwy dostęp do zmiany parametrów cięcia PS 315X (ustawianie podcinaka w dwóch płaszczyznach, wysokość i kąt tarczy piły) pozwala operatorowi w szybki i bezproblemowy sposób na ustawienie maszyny do pracy.

DSC_2715

DSC_2721

Przezroczysta osłona górna tarczy piły i podcinaka zawieszona na ramieniu, daje ochronę operatorowi przed niekontrolowanymi odpryskami materiału podczas cięcia. Jej przezroczystość ułatwia pracę i nadzorowanie operacji. Została zaprofilowana w taki sposób, by nawet cięcie pod kątem 45 ° nie stanowiło problemów.

Agregat tnący - jak widać na zdjęciu -  jest monolitem, co ogranicza do minimum drgania podczas pracy. Pozwala w łatwy sposób zgrać linie cięcia tarczy głównej z podcinakiem.

dsc_2733copy

DSC_2737

Solidne wykonanie, prosta konstrukcja to gwarancja bezawaryjnej pracy! 

REFERENCJE   KONTAKT   LEASING

 

DANE TECHNICZNE:

Średnica piły:

315 mm

Długość stołu formatowego:

3200 mm

Stolik boczny:

1250 mm

Szerokość stołu formatowego:

370 mm

Średnica tarczy głównej + podcinak / bez podcinaka: 

250 mm + 120 mm / 315 mm

Wymiary stołu:

1250 x 1020 mm

Przykładnica poprzeczna / wysunięta:

1900 mm / 3600 mm

Wymiary belki ślizgowej:

3200 mm x 360 mm

Prędkość obrotu tarczy:

4000 obr./min

Wysokość cięcia:

102 mm / 72 mm

Moc silnika:

4 kW

Maksymalny kąt cięcia 90/45 stopni:

102 mm / 72 mm

Średnica króćca odciągu:

100 mm

Waga:

680 kg